December 01, 2017, Virthli (ONP): Kumthar 14 June anthawka 15 July 2018 chen aw ding FIFA World Cup 2018 a khel ding hai chu vawizan khan Russia khawpui Moscow hmuna Final Draw na nei a nih. A hnuoia ang hin Group a the an nih.


Group A: Russia, Saudi Arabia, Egypt, Uruguay
Group B: Portugal, Spain, Morocco, Iran
Group C: France, Australia, Peru, Denmark
Group D: Argentina, Iceland, Croatia, Nigeria
Group E: Brazil, Switzerland, Costa Rica, Serbia
Group F: Germany, Mexico, Sweden, South Korea
Group G: Belgium, Panama, Tunisia, England
Group H: Poland, Senegal, Colombia, Japan

2018 FIFA World Cup hi Russia in a mikhuol ding a nih. Inzin kuol velna hun a sawt nawna ding ti leiin inhnelna hmun ding hai chu Russia ram saktieng pang (Ural Mountains) deu vawng a ni ding a nih.

Hi World Cup a hin rambung/team 32 suok an ta, match vawi 64 inkhel ning a ta, hmun/Stadium 12 haia inkhel ani bawk ding a nih. Final match chu Russia khawpuia Luzhniki Stadium ah 15th July, 2018 ah inkhel ani ding a nih. An inkhingpui ding hai le khel ni ding hai chu a hnuoia ang hi a nih.

Group Stage Fixture

THURSDAY 14TH JUNE
Russia vs Saudi Arabia
Luzhniki Stadium, Moscow

FRIDAY 15TH JUNE
Egypt vs Uruguay
Central Stadium, Yekaterinburg

TUESDAY 19TH JUNE
Russia v Egypt
Krestovsky Stadium, Saint Petersburg

WEDNESDAY 20TH JUNE
Uruguay vs Saudi Arabia
Rostov Arena, Rostov-on-Don

MONDAY 25TH JUNE
Saudi Arabia vs Egypt
Volgograd Arena, Volgograd

MONDAY 25TH JUNE
Uruguay vs Russia
Samara Arena, Samara

FRIDAY 15TH JUNE
Morocco vs Iran
Krestovsky Stadium, Saint Petersburg

FRIDAY 15TH JUNE
Portugal vs Spain
Fisht Olympic Stadium, Sochi

WEDNESDAY 20TH JUNE
Portuga vs Morocco
Luzhniki Stadium, Moscow

WEDNESDAY 20TH JUNE
Iran vs Spain
Kazan Arena, Kazan

MONDAY 25TH JUNE
Iran vs Portugal
Mordovia Arena, Saransk

MONDAY 25TH JUNE
Spain vs Morocco
Kaliningrad Stadium, Kaliningrad

SATURDAY 16TH JUNE
France sv Australia
Kazan Arena, Kazan

SATURDAY 16TH JUNE
Peru vs Denmark
Mordovia Arena, Saransk

THURSDAY 21ST JUNE
France v Peru
Central Stadium, Yekaterinburg

THURSDAY 21ST JUNE
Denmark vs Australia
Samara Arena, Samara

TUESDAY 26TH JUNE
Australia vs Peru
Fisht Olympic Stadium, Sochi

TUESDAY 26TH JUNE
Denmark vs France
Luzhniki Stadium, Moscow

SATURDAY 16TH JUNE
Argentina vs Iceland
Otkrytie Arena, Moscow

SATURDAY 16TH JUNE
Croatia vs Nigeria
Kaliningrad Stadium, Kaliningrad

THURSDAY 21ST JUNE
Argentina vs Croatia
Nizhny Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod

FRIDAY 22ND JUNE
Nigeria vs Iceland
Volgograd Arena, Volgograd

TUESDAY 26TH JUNE
Iceland v Croatia
Rostov Arena, Rostov-on-Don

TUESDAY 26TH JUNE
Nigeria vs Argentina
Krestovsky Stadium, Saint Petersburg

SUNDAY 17TH JUNE
Costa Rica vs Serbia
Samara Arena, Samara

SUNDAY 17TH JUNE
Brazil vs Switzerland
Rostov Arena, Rostov-on-Don

FRIDAY 22ND JUNE
Brazil vs Costa Rica
Krestovsky Stadium, Saint Petersburg

FRIDAY 22ND JUNE
Serbia vs Switzerland
Kaliningrad Stadium, Kaliningrad

WEDNESDAY 27TH JUNE
Serbia vs Brazil
Otkrytie Arena, Moscow

WEDNESDAY 27TH JUNE
Switzerland vs Costa Rica
Nizhny Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod

SUNDAY 17TH JUNE
Germany vs Mexico
Luzhniki Stadium, Moscow

MONDAY 18TH JUNE
Sweden vs South Korea
Nizhny Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod

SATURDAY 23RD JUNE
Germany vs Sweden
Fisht Olympic Stadium, Sochi

SATURDAY 23RD JUNE
South Korea vs Mexico
Rostov Arena, Rostov-on-Don

WEDNESDAY 27TH JUNE
South Korea vs Germany
Kazan Arena, Kazan

WEDNESDAY 27TH JUNE
Mexico vs Sweden
Central Stadium, Yekaterinburg

MONDAY 18TH JUNE
Belgium vs Panama
Fisht Olympic Stadium, Sochi

MONDAY 18TH JUNE
Tunisia vs England
Volgograd Arena, Volgograd

SATURDAY 23RD JUNE
Belgium vs Tunisia
Otkrytie Arena, Moscow

SUNDAY 24TH JUNE
England vs Panama
Nizhny Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod

THURSDAY 28TH JUNE
England vs Belgium
Kaliningrad Stadium, Kaliningrad

THURSDAY 28TH JUNE
Panama vs Tunisia
Mordovia Arena, Saransk

TUESDAY 19TH JUNE
Poland vs Senegal
Otkrytie Arena, Moscow

TUESDAY 19TH JUNE
Colombia vs Japan
Mordovia Arena, Saransk

SUNDAY 24TH JUNE
Japan vs Senegal
Central Stadium, Yekaterinburg

SUNDAY 24TH JUNE
Poland vs Colombia
Kazan Arena, Kazan

THURSDAY 28TH JUNE
Japan vs Poland
Volgograd Arena, Volgograd

THURSDAY 28TH JUNE
Senegal vs Colombia
Samara Arena, Samara


Post a Comment

Powered by Blogger.